Mirosławiec z dofinansowaniem „Partnerstwo w obliczu epidemii”

30.12.2020   Autor: Redakcja
1117---233
2 monitory konferencyjne, 10 laptopów i 2 kamery internetowe. Ten i inny sprzęt pozyskała gmina Mirosławiec w ramach projektu „Partnerstwo w obliczu epidemii”.

Gmina Mirosławiec realizuje projekt dofinansowany w ramach naboru specjalnego Covid -19. Ten trudny czas zabrał możliwość kontynuacji bezpośrednich wspólnych działań z partnerem niemieckim, ale wiele gmin/powiatów Pomorza Zachodniego, w tym Mirosławiec szukało możliwości wymiany informacji i podejmowania wspólnych działań przez internet. Zadanie pn. „Partnerstwo w obliczu epidemii” to projekt Gminy i Miasta Mirosławiec realizowany przy współpracy ze Stadt Friedland (Niemcy) dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów w ramach Programu Współpracy Interreg V A Meklemburgia-Pomorze Przednie / Brandenburgia / Polska w Euroregionie Pomerania). Koszt całkowity przedsięwzięcia wynosi 49 563,13 EUR, w tym dofinansowanie stanowi 42 128,66 EUR.

Już wkrótce zorganizowane zostaną 4 wideokonferencje on-line, które pozwolą podtrzymać transgraniczną współpracę oraz wymienić się doświadczeniami dotyczącymi walki z koronawirusem w takich obszarach jak edukacja, ochrona zdrowia i działania prewencyjne wśród mieszkańców, rola jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, utrzymanie czystości w mieście/gminie i gospodarowanie odpadami, wspieranie osób starszych, działania kulturalne itp.
- W ramach projektu doposażone zostaną gminne jednostki i UM w Mirosławcu w sprzęt niezbędny do organizacji wideokonferencji, a także w środki ochrony osobistej i sprzęt umożliwiający walkę z koronawirusem i zagrożeniami epidemicznymi, co poprawi bezpieczeństwo mieszkańcom i w przyszłości również turystom - informuje Urząd Miasta i Gminy Mirosławiec

Zakupiono 2 monitory konferencyjne 86”, 10 laptopów, 2 kamery internetowe, 4 zestawy głośników, 4 dozowniki bezdotykowe, 5 ozonatorów, 2 jonizatory, 1 namiot ratowniczy dla OSP, 1 aparat fotograficzny, 1 defibrylator z szafką zewnętrzną, 5 opryskiwaczy plecakowych spalinowych, 70 kombinezonów chemoodpornych, 70 masek ochronnych, 202 opakowania rękawiczek jednorazowych, 450 l płynu do dezynfekcji rąk i 450 kg płynu do dezynfekcji powierzchni. Cały sprzęt i środki dotarły już do Mirosławca.

Obecnie trwa ich oznakowanie logotypami Grantodawcy i przygotowania do przekazania sprzętu i do organizacji wideokonferencji zaplanowanych w pierwszym miesiącu Nowego Roku.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group