Dom Dziennej Opieki Senior Plus powstaje w Trzciance

30.12.2020   Autor: Michalina Pieczyńska-Chamczyk
520---
Klub Senior Plus funkcjonuje w Trzciance od początku stycznia 2020 r. Teraz, bo od stycznia 2021 ma rozpocząć działalność Dom Dziennej Opieki Senior Plus. Przynajmniej teoretycznie, bo faktyczne uruchomienie placówki uzależnione jest od zniesienia obostrzeń.

 – To jest ośmiogodzinna już opieka. Różnego typu zajęcia i rehabilitacyjne, i takie twórcze, spotkania warsztaty - mówi Krzysztof Jaworski, burmistrz Trzcianki

Jednym słowem miejsce, gdzie osoby, które ukończyły 60 rok życia i nie pozostają aktywne zawodowo, będą mogły znaleźć wsparcie i towarzystwo, by łatwiej poradzić sobie z codziennością. Pobyt w placówce teoretycznie jest odpłatny, w praktyce jednak uczestnikom przysługuje zwolnienie z kosztów w zależności od wysokości dochodów. Zarówno Klub, jak i Dom Dziennej Opieki Senior Plus powstały dzięki dofinansowaniu z programu Senior Plus, to odpowiednio 150 i 300 tys. zł. Środki te zostały przeznaczone na wyposażenie i remont. Działalność bieżąca przez 3 lata finansowana będzie z programu „Czas na CUS”. W placówce będzie 20 miejsc, choć niektóre zajęcia mają być dostępne dla szerszego grona uczestników. Dom Dziennego Pobytu będzie funkcjonować obok klubu, na os. Słowackiego 24. Zgłoszenia przyjmuje Centrum Usług Społecznych przy Broniewskiego 7.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group