Centrum opiekuńczo-mieszkalne powstanie w Jastrowiu

20.12.2020   Autor: Jakub Sierakowski
620---
Opieka, rehabilitacja i miejsce stałego pobytu dla osób niepełnosprawnych pod jednym dachem. Taki plan mają w Jastrowiu. Ma tam powstać centrum opiekuńczo-mieszkalne.

- Jest to taki system wsparcia dla dorosłych osób niepełnosprawnych. Po pierwsze, żeby zapewnić im możliwość zamieszkania, w formie pobytu dziennego lub w formie pobytu całodobowego. Oprócz tego, otrzymają w centrum różnego rodzaju wsparcie, polegające na usługach opiekuńczych, wsparciu sprawności ruchowej, akceptacji społecznej - mówi Piotr Wojtiuk, burmistrz Jastrowia

Miasto na przygotowanie dokumentacji dotyczącej budowy centrum zabezpieczyło już 100 tysięcy złotych w przyszłorocznym budżecie. Nie wybrano jeszcze dokładnej lokalizacji, w której ono powstanie. Kolejny krok to staranie się o dofinansowanie z budżetu państwa na samą budowę oraz prowadzenie centrum. Gmina liczy na pieniądze z Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych. W Jastrowiu będzie mogło zostać przyjętych 25 osób - 20 na opiekę całodobową, a 5 osób na dzienną. Głównie będą to mieszkańcy gminy, jednak jeżeli w centrum będą wolne miejsca, to osoby z pozostałych miast powiatu również znajdą tam swój kąt.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group