Od jutra nowy rozkład jazdy pociągów

12.12.2020   Autor: Michalina Pieczyńska-Chamczyk
---

W niedzielę wchodzi w życie nowy rozkład jazdy pociągów. Przed planowaną podróżą, warto sprawdzić godziny odjazdu „naszego” pociągu, by uniknąć niemiłej niespodzianki.

Dla podróżujących w kierunku Poznania informacja długo oczekiwana: od grudnia składy będą mogły jeździć z pełną prędkością, czyli 120 km/h. Ma to skrócić czas jazdy nawet do 1 godziny i 3 minut. To jednak zależy od tego, czy dany pociąg będzie musiał przepuścić skład jadący w przeciwnym kierunku. Konieczność postoju wynika z tego, że odcinek z Obornik do Dziembówka ma tylko jeden tor.
 

Z nowym rozkładem Koleje Wielkopolskie uruchomią 8 par pociągów. Polregio 5 par, co daje w dni robocze 13 połączeń z Poznaniem. Razem z 5 połączeniami PKP Intercity od 13 grudnia do dyspozycji pasażerów w kierunku do Poznania będzie w sumie 18 połączeń.
 

Inaczej wygląda sytuacja z połączeniami w kierunku wybrzeża. Poranny pociąg do Kołobrzegu o 7:27, od 13 grudnia pojedzie tylko do Szczecinka, pierwszy pociąg Polregio nad morze wyruszy z Piły dopiero minutę po 10-ej. Oprócz tego pozostaną niezmienione jeszcze 3 pary pociągów. Do tego można doliczyć 6 par pociągów PKP Intercity.
 

W kierunku Wałcza z 4 pociągów zostaną 3. Dwa z nich pojadą do Ulikowa, gdzie będą łączone z pociągami ze Szczecinka do Szczecina, co wydłuży podróż. W kierunku do Krzyża w nowym rozkładzie nie ma zmian – pozostaje 10 par pociągów Regio i 2-e TLK, w kierunku Chojnic także – 6 par. Zmian jest więcej a szczegóły znajdą Państwo na stronie internetowej lub w aplikacji mobilnej Portal Pasażera.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group