Powraca ruch wokół placu Pocztowego w Trzciance

05.12.2020   Autor: Michalina Pieczyńska-Chamczyk
---
Po dwóch latach wyłączenia, powraca ruch na ulicach wokół placu Pocztowego w Trzciance. Ale uwaga, na nowych zasadach. Miasto stawia na pieszych i transport ekologiczny.
 

– Po wjeździe ze strony poczty będzie nakaz skrętu w lewo w ulice Wita Stwosza. Nie będzie przejazdu po północno-zachodniej części, natomiast przedłużenie ulicy Chopina, to asfaltowe, które już od dawna jest oddane do użytku, będzie funkcjonowało tak, jak obecnie, czyli w dwóch kierunkach - mówi Krzysztof Jaworski, burmistrz Trzcianki.
 
Kolejną ważną informacją jest to, że na całym placu obowiązuje strefa zamieszkania, czyli pojazdy mogą się po nim poruszać z maksymalną prędkością 20 km/h. Bezwzględne pierwszeństwo mają piesi, dlatego też nie zauważymy tam pasów – mogą oni chodzić całą szerokością jezdni. Wśród pojazdów, które będą mogły przez północno-zachodnią część przejeżdżać są taksówki, pojazdy zaopatrzenia i obsługi Centrum Integracji Społecznej, ale także pojazdy elektryczne – to ukłon w stronę osób, którym na sercu leży transport ekologiczny. Swoje auto będzie można tam również naładować. Burmistrz nie kryje nadziei, na to, że z końcem epidemii, plac Pocztowy odżyje, a szerokie chodniki zapełnią się kawiarnianymi ogródkami.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group