"Kryzys szansą na rozwój" - konferencja dla przedsiębiorców

23.11.2020   Autor: Redakcja
1038---327
"Kryzys szansą na rozwój" - konferencja dla przedsiębiorców już w środę, 25 listopada w godz. 16-18. Inicjatorem jest poseł do Parlamentu Europejskiego z Wielkopolski prof. Zdzisław Krasnodębski. 

Konferencja odbędzie się Romanowie Dolnym w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim. Jednak ze względu na stan epidemiczny będzie nadawana w trybie online.  Obok profesora Krasnodębskiego wystąpią eksperci z Polski i z Niemiec.

W obliczu panującego kryzysu gospodarczego spowodowanego COVID-19 doświadczamy wielu negatywnych zmian, które dotykają również polskich przedsiębiorców. Dla niektórych z nich kluczem do wyjścia z sytuacji okazać się może ekspansja na rynek zagraniczny. W ramach poszukiwań rozwiązań pozwalających przedsiębiorcom uniknąć skutków kryzysu już w najbliższą środę odbędzie się debata online pt. "Kryzys szansą na rozwój. Jak skutecznie wejść na rynek niemiecki? Jak mądrze skorzystać z funduszy europejskich? 

Tematy konferencji:
- Wpływ unijnej polityki gospodarczej na konkurencyjność małych firm.
- Dlaczego umiędzynarodowienie MŚP jest ważne?
- Na jakie wsparcie ze strony regionalnych instytucji mogą liczyć przedsiębiorcy w procesie ekspansji?
- Wsparcie finansowe dla polskich inwestycji w Niemczech.
- Zanim zainwestujesz za Odrą, czyli jak rozpocząć ekspansję na rynek niemiecki.
- Dlaczego Region Lipska zasługuje na szczególną uwagę?
- Rola doradcy prawnego w procesie inwestycji za granicą.
Zaproszeni eksperci: dr Justyna Schulz - Instytut Zachodni w Poznaniu, Zbigniew Czerwiński - Sejmik Województwa Wielkopolskiego, Adam Bogrycewicz - Sejmik Województwa Wielkopolskiego, Łukasz Chrabański - Polska Agencja Handlu i Inwestycji / ZBH Frankfurt n/Menem, Krzysztof Kamola - Bank Gospodarstwa Krajowego / Przedstawicielstwo Frankfurt n/Menem Florian Schmidtner - IRL GmbH / Lipsk, Artur Meissner - kancelaria prawna Meissner Kozioł Kaczmarek & Partner / Poznań. Moderacja - Urszula Wöltjen - DPConsulting Bremen

Konferencja będzie udostępniona na żywo na Facebooku Zdzisława Krasnodębskiego oraz w TV ASTA. Podczas debaty będzie możliwość kierowania pytań do ekspertów. 

fot. Facebook Zdzisława Krasnodębskiego 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group