Powstaje pierwsze w Pile wyniesione skrzyżowanie

22.11.2020   Autor: Artur Maras
355---34
Jesień to szczególnie niebezpieczny okres dla kierowców i pieszych. Szybko zapadający zmrok i trudne warunki atmosferyczne nie poprawiają bezpieczeństwa na drodze. Zwiększyć je mogą wyniesione przejścia dla pieszych. Takie rozwiązanie istnieje przy SP nr 6, przy którym powstaje teraz pierwsze w Pile wyniesione skrzyżowanie.

Tylko w tym roku na pilskich przejściach dla pieszych doszło do 14 zdarzeń, w tym dwóch śmiertelnych. Z pomocą przychodzą nowoczesne rozwiązania. Wyniesione przejścia dla pieszych powstały przed rokiem na ulicach:. Lutyckiej i Wyspiańskiego. Teraz kilkaset metrów dalej trwa przebudowa całego skrzyżowania. Ono też będzie nietypowe bo podwyższone.
- Głównym elementem, które ma służyć zastosowanie takich rozwiązań jest poprawa bezpieczeństwa. Wiadomo mamy tutaj bezpośrednio szkołę podstawową, duże osiedle, sklepy. Te elementy stosowane są też w innych miastach. W Pile jest to pierwsze zastosowanie takiego wyniesienia - mówi Rafał Lisiecki z Zarządu Dróg i Zieleni w Pile

I nie ostatnie. Zarząd Dróg i Zieleni uwzględni takie rozwiązania przy planowaniu kolejnych remontów. Wiele zależeć będzie jednak od pieniędzy. Przebudowa tego skrzyżowania wraz z remontem zatok autobusowych będzie kosztować 400 tys. zł.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group