Żołnierze z Wałcza pomagają w kontrolowaniu kwarantanny

16.11.2020   Autor: Redakcja
626---441
Policjanci dostaną teraz wsparcie wojska przy kontrolowaniu osób przebywających w kwarantannie. Sześciu żołnierzy z 100 Batalionu Łączności w Wałczu będzie mieć wspólne patrole z policjantami. Poza monitoringiem osób znajdujących się na kwarantannie, będą też zbierać informacje o potrzebach tych osób. 

Na ulicach powiatu wałeckiego obok policjantów będzie można zobaczyć też żołnierzy. Będą sprawdzać czy mieszkańcy stosują się do kwarantanny i pytać ich o stan zdrowia oraz ewentualne potrzeby. Informacje te będą przesyłać do odpowiednich służb.

- Dzięki wsparciu żołnierzy policja wałecka może zwiększyć liczbę patroli, wykonując jednocześnie swoje dotychczasowe obowiązki. Wsparcie żołnierzy jest bardzo pomocne, ponieważ osób przebywający na kwarantannie jest bardzo dużo. Żołnierze z 100 Batalionu Łączności będą pomagać policjantom z jednostki w Wałczu i Posterunków Policji w Człopie, Tucznie i Mirosławcu. Żołnierze przeszli już krótkie szkolenie, po którym rozpoczną kontrole - tłumaczy asp. Beata Budzyń, rzecznik prasowy wałeckiej policji. 
Policjanci apelują do osób, które są na kwarantannie, aby w miarę możliwości instalowały specjalną aplikację "Kwarantanna domowa" na smartfony, które ułatwiają kontrole i nie angażują do pracy tylu funkcjonariuszy. Aplikacja jest darmowa. 

fot. KPP Wałcz 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group