S11 kręgosłupem Wielkopolski. Przyspieszają prace?

13.11.2020   Autor: Redakcja
528---37
S11 kręgosłupem Wielkopolski - zapewnia Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Poznaniu. S11 prowadzić będzie przez cztery województwa - od zachodniopomorskiego przez wielkopolskie i opolskie, po śląskie. Jej długość to blisko 600 km, z czego prawie połowa przebiegać będzie przez teren Wielkopolski.

Obecną DK11 czekają konkretne zmiany. Już teraz ma ona częściowo ten sam przebieg co droga ekspresowa S11, która docelowo ma zastąpić krajową „jedenastkę”.

- W Wielkopolsce częściowo etap zmian już nastąpił, jednak wiele dalszych odcinków znajduje się jeszcze w fazie planów i projektów. S11 ujęta została w Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 (PBDK). Pozostałe ponad 270 km S11 od granicy województwa zachodniopomorskiego i wielkopolskiego do końca obwodnicy Kępna jest na etapie opracowań projektowych - czytamy na stronie GDDKiA w Poznaniu. 
 
Kolejne wyzwanie to przyszła budowa drogi ekspresowej S10. Od 2018 roku trwa proces przygotowawczy.
- Zadaniem biur projektowych jest wykonanie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego (STEŚ) wraz z uzyskaniem decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach (DŚU). W ubiegłym roku odbyły się spotkania informacyjne z mieszkańcami terenów, przez które przechodzą możliwe warianty przebiegu przyszłej S10. Ten rok i przyszły to czas na składanie wniosków o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach, a Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Poznaniu po przeprowadzeniu postępowania administracyjnego ustali przebieg przyszłej drogi ekspresowej. Dopiero wtedy będzie można ogłosić przetargi na wyłonienie wykonawców inwestycji w trybie „Projektuj i buduj” - czytamy dalej. 
 
Pracami studialnymi objęte są następujące odcinki drogi S11 i S10:
S11 Szczecinek - Piła
S11 Piła - Ujście
S11 Ujście - Oborniki
S11 Oborniki - Poznań wraz z obwodnicą Obornik
S11 Kórnik - Ostrów Wlkp.
S11 Ostrów Wlkp. - Kępno
S10 Piła - Wyrzysk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group