Święto Niepodległości w czasach pandemii

11.11.2020   Autor: Redakcja
261---140
Wspólne odśpiewanie hymnu oraz wieszanie polskiej flagi - do takiego świętowania 11 listopada zachęca wojewoda wielkopolski. Z powodu pandemii, rocznica odzyskania niepodległości przez nasz kraj będzie świętowana mniej hucznie.


- Dziś jesteśmy w domach, chroniąc się w tym trudnym czasie przed koronawirusem. I choć nie spotkamy się licznie na miejskich placach, nie zaśpiewamy wszyscy razem głośno hymnu, możemy zrobić coś innego. Zachęcam, abyśmy wszyscy 11 listopada wywiesili przed domami czy na balkonach piękne biało-czerwone flagi. Pokażmy, że choć jesteśmy w murach mieszkań, to wypełniają je miłość i szacunek do Polski – mówi wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk.
Wojewoda zachęca również do wzięcia udziału w akcji "Niepodległa do Hymnu 2020" i i wspólnego odśpiewania "Mazurka Dąbrowskiego" o 12. Tradycyjne marsze, które odbywały się każdego roku w wielu miastach, tym razem się nie odbędą. Jednak jak zapewnia Łukasz Mikołajczyk, liczne delegacje będą dzisiaj składać kwiaty w imieniu wszystkich wielkopolan: m.in pod pomnikami Ignacego Jana Paderewskiego, czy Powstańców Wielkopolskich, które znajdują się w Poznaniu.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group