Lokale gastronomiczne zamknięte bezterminowo. Będzie całkowity lockdown?

03.11.2020   Autor: Redakcja
874---95
Rząd wydłuża obowiązywanie obostrzeń dla branży gastronomicznej. Restauracje, kawiarnie, bary czy pizzerie pozostaną zamknięte do odwołania. Mogą jedynie wydawać dania na wynos lub dowozić je klientom. Czy będzie lockdown ostrzejszy niż na wiosnę? Rząd nie wyklucza takie możliwości. 

23 października premier Mateusz Morawiecki ogłosił surowe restrykcje dla branży gastronomicznej. Następnego dnia zaczęło obowiązywać rozporządzenie zakazujące przez dwa tygodnie stacjonarnej działalności lokali gastronomicznych. Te będą mogły jedynie wydawać dania na wynos i dowozić je do klientów. Szef rządu zastrzegł możliwość przedłużenia zakazu, jeśli pod koniec drugiego tygodnia nie zauważymy zmiany w liczbie zakażeń lub, co gorsza, jeśli liczba ta będzie rosła

Na cztery dni przed upływem obowiązywania zakazu w poniedziałek wieczorem rząd opublikował w Dzienniku Ustaw rozporządzenie, z którego wynika że do odwołania restauracje, kawiarnie, bary czy pizzerie będą mogły jedynie wydawać dania na wynos lub dowozić je klientom. 
Według relacji szefa koła Konfederacji Jakuba Kuleszy, premier Mateusz Morawiecki miał zapowiedzieć w trakcie poniedziałkowego spotkania z opozycją ogłoszenie w środę kolejnych obostrzeń, z których najbardziej prawdopodobny jest pełny lockdown. Z kolei  w wywiadzie dla TVN24 szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk był pytany, czy w związku z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem rząd rozważa wprowadzenie w najbliższych dniach lockdownu. Nie wykluczamy żadnego scenariusza (...) Natomiast jeśli chodzi o ten twardy lockdown, to rząd robi wszystko, żeby tego scenariusza uniknąć. Dlatego, że wiemy, jakie będzie to miało konsekwencje dla gospodarki - zaznaczył. 

We wtorek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 19.364 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. 227 osób zmarło. 

fot. poglądowa Pixabay

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group