Zostali spisani przez policję za hasło Strajku Kobiet

02.11.2020   Autor: Redakcja
862---1067
Rodzina z Wielkopolski została spisana prze wałecką policję za hasło "Wy******lać". Kartkę z takim napisem umieścili na szybie swojego samochodu. To jedno z głównych haseł Strajku Kobiet. 

Do zdarzenia doszło wczoraj przy wałeckim cmentarzu na Dolnym Mieście. 

- Przyjechaliśmy kupić kwiaty i wesprzeć sprzedawców (nie planowaliśmy wejść na cmentarz) zostaliśmy zatrzymani przez policję i spisani, nasza sprawa zostanie skierowana do sądu ponieważ mamy.... wydrukowaną kartkę z wulgarnym napisem. Chcielibyśmy przyjąć mandat, ale nie mieliśmy takiej szansy. Sprawa skierowana do sądu - napisała na swoim Facebooku Claudia Giver. 
Policja informuje, że na miejsce został skierowany patrol, bo policja otrzymała sygnał o wzmożonym ruchu przy bramie cmentarnej. Tam patrol natknął się na samochód, którego tylną szybę "zdobiło" hasło Strajku Kobiet. Rodzina została spisana przez funkcjonariuszkę z tego patrolu. 
 

- Funkcjonariuszka podjęła interwencję w stosunku do kierującego pojazdem osobowym, gdzie na tylnej szybie pojazdu umieszczona była kartka ze słowem wulgarnym. Funkcjonariuszka wylegitymowała kierującego w stosunku do którego podjęła interwencję w związku z popełnieniem wykroczenia z art. 141 kodeksu wykroczeń - mówi asp. Beata Budzyń, rzecznik prasowy wałeckiej policji. 

Z tej interwencji została sporządzona notatka urzędowa.

- Z uwagi na roszczenia mężczyzny co do kwestii popełnionego wykroczenia i aroganckie jego zachowanie w stosunku do interweniującej funkcjonariuszki, postanowiła ona sporządzić z zaistniałego zdarzenia stosowną dokumentację, nie proponując postępowania mandatowego, a poinformowała kierującego o zakończeniu interwencji i skierowaniu wniosku o ukaranie do Sądu Rejonowego w Wałczu. Obecnie prowadzone są czynności wyjaśniające - dodaje rzeczniczka. 

fot. Facebook Claudia Giver 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group