"Atakujecie wiarę i polskość" - Pilscy Patrioci odpowiadają

28.10.2020   Autor: Redacja
513---227
Profanacja figury św. Józefa w Pile wywołała reakcję Pilskich Patriotów. Nie godzą się oni na takie zachowanie i zapowiadają obroną kościoła oraz wiernych.

W środę wieczorem Pilscy Patrioci opublikowali oświadczenie na swoim profilu na Facebooku. Stowarzyszenie zdecydowało się przeciwdziałać atakom na kościół.  Apeluje również, by manifestacje odbywały się w sposób kulturalny, bez agresywnych działań.

Treść oświadczenia poniżej:

"Nie jesteśmy tutaj dziś bo prezes tak chciał. Jesteśmy tu dziś bo czujemy potrzebę stanąć w obronie kościołów, pomników i wiernych. Stoją tu również ci którzy popierają prawo kobiet do decydowania o swoim ciele. Nie pozwolimy jednak, by rozwydrzona banda bezcześciła pomniki i kościoły. Nasi koledzy stają solidarnie przed kościołami wszystkich polskich miast dając opór lewackiej hołocie, która próbuje zawłaszczyć strajk kobiet do swoich urojonych działań. Na ulicach polskich miast trwają walki. Anarchistyczne bojówki wzięły pałki i noże, są pierwsze ofiary ich działań...
Nie spodziewaliśmy się, że w Pile również dojdzie do ataków na pomniki wiary katolickiej. Zbezczeszczenie figury św. Józefa w parafii na Podlasiu czy pomnika św. Jana Pawła II spowodowała naszą reakcję. Atakujecie wiarę i polskość. Próba podpalenia obelisku Niepodległości w Trzciance jest tego przykładem. Zapowiadacie wojnę? Możemy podjąć tę rękawicę, ale wydaje nam się, że nie jesteście świadomi konsekwencji tych działań.
Opinie na temat słuszności protestu są u nas różne. Z pewnością nikt wam prawa do protestu nie odbiera. Po prostu nalegamy byście to robili w cywilizowany sposób."

fot. fb/Pilscy Patrioci

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group