Noc Księgarń już dziś. Będzie też transmisja on-line

16.10.2020   Autor: Redakcja
877---294
Noc księgarń - już dziś. W piątek w Pile, w Domu Księgarskim MJL, przy ul. 14 lutego 2 spotkanie z pisarzem Piotrem Pazińskim i wydawcą Jarosławem Borowcem, ale nie tylko.  

O godz. 18.00 – Leśna sprawa – spotkanie z Jarosławem Borowcem, historykiem literatury, edytorem i wydawcą książek. Inspiracją będzie najnowsza książka, debiut Tomasza Kędry i Gabrieli Gorączko, o mieszkańcach Szpiczastego Lasu. Poznamy także inne książki dla dzieci (i nie tylko) wydawnictwa Wolno.

O godz. 20.00 – rozmowa i czytanie - bez przerwy z Piotrem Pazińskim, pisarzem, eseistą, krytykiem literackim oraz tłumaczem. Wstępem do opowieści o literaturze i o naszym dziedzictwie kulturowym oraz przyrodniczym będzie najnowsza książka autora - Atrapy stworzenia. 

Całości towarzyszyć będzie aranżacja muzyczna Karoliny Furmańczyk skrzypaczki z Piły. W programie także: wizualizacja artystyczna autorstwa Tomasza Perlicjana (Penetratora Mistycznych Przestrzeni Plastycznych) oraz instalacje z książek, w tym niszowych wydawnictw: Wolno, Nisza, Austeria, które niech w tym dniu i każdym kolejnym, zajmują przestrzenie księgarni, jak i kilometry myśli w naszych głowach. Będzie można spacerować wśród książek i wybierać coś dla siebie, nabyć, a także w zainicjowanej wymienialni wziąć za darmo, dokładając przyniesione.
Transmisja online (fragmenty), na stronie Facebook BUUKI Piła

- Wydarzenie w ramach działań Jelenie Czytają, podczas których próbujemy odnaleźć wspólny kod tożsamościowy i kulturowy, oraz przyrody i lasów okalających miejscowości północnej Wielkopolski. Inspiracją są książki z literatury pięknej i popularnonaukowej (przyrodnicze i historyczne). Ważne i ważniejsze. Czytane wspólnie z twórcami; pisarzami, ilustratorami, tłumaczami, redaktorami, wydawcami – bez podziałów, bo książki, to przede wszystkim dobro, a nie towar - podkreśla Iwona Belter, współorganizatorka akcji. 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group