Dla seniorów i osób niepełnosprawnych

11.10.2020   Autor: Mateusz Manthai
173---65
W Chodzieży powstanie Centrum Usług Społecznych. Do projektu mogą zgłaszać się seniorzy oraz osoby niepełnosprawne z terenu całego powiatu.


- Jest to nowa inicjatywa, która pojawia się na mapie Chodzieży. Będzie trwała przez dwa lata. To jest czas realizacji projektu finansowanego ze środków unijnych. Namacalną rzeczą będzie klub seniora. Oprócz tego wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego dla uczestników projektu, czyli osób niesamodzielnych. Będzie także wsparcie rehabilitacyjne pacjentów leżących w domu. Będzie opieka pielęgniarska - tłumaczy Honorata Pilarczyk ze stowarzyszenia "Bioderko".

A także szkolenia dla osób, które na co dzień opiekują się osobami z niepełnosprawnościami. Projekt realizuje chodzieskie Stowarzyszenie Bioderko. Organizacja otrzymała na ten cel dotację z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w kwocie prawie 2 milionów złotych. Właśnie trwa nabór uczestników. Chodzieskie Centrum Usług Społecznych zatrudni około 20 osób – asystentów, fizjoterapeutów, czy opiekunów. Projektem zostanie objętych 230 osób. Zakończenie programu planowane jest na 2022 rok.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group