"Nie oddamy Bieszczad piłom" - protest pod RDLP w Pile

30.09.2020   Autor: Redakcja
784---47
"Nie oddamy Bieszczad piłom" - pod takim hasłem także w Pile odbył się protest pod Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych. We wtorek protesty odbyły się w 17 miastach.

Zgromadzeni przynieśli na miejsce symboliczne pocztówki z Bieszczad, ukazujące skalę zniszczeń powodowanych przez gospodarkę leśną na tym terenie. Na ręce przedstawicieli RDLP złożyli one oficjalne pismo, w którym strona społeczna domaga się natychmiastowego wstrzymania cięć na terenie projektowanych rezerwatów przyrody w otulinie Bieszczadzkiego Parku Narodowego oraz projektowanego Turnickiego Parku Narodowego. Ma to na celu zabezpieczenie najcenniejszych fragmentów Puszczy Karpackiej, do czasu wypracowania nowego modelu zarządzania tym terenem.

- Najcenniejszy górski las w Polsce - Puszcza Karpacka - jest dziedzictwem, o które powinniśmy się wspólnie zatroszczyć. Jako aktywiści z całej Polski, także z Piły zwracamy dzisiaj uwagę na potrzebę ochrony cennych terenów przyrodniczych – zaznacza Grzesiek Marciniak Jr., organizator wydarzenia.
Aktywiści domagają się też dialogu z przedstawicielami organizacji pozarządowych, świata nauki, władz samorządowych i państwowych. Jego celem ma być znalezienie takiego modelu zarządzania Puszczą Karpacką, który pozwoli na połączenie produkcji drewna z potrzebami społecznymi i przyrodniczymi.

Z pilskimi aktywistami spotkał się dyrektor RDLP - Andrzej Brusiło. Przekazali mu ogólnopolskie postulaty i wręczyli pismo z apelem. 

Ogólnopolski apel poparli lokalnie przedstawiciele pilskiego koła Partii Zieloni, ruchu Polska 2050 – Wielkopolskie, inicjatywy EKO Piła i Fundacji Współdzielnia. Ogólnopolskimi sygnatariuszami apelu oprócz organizatora - Inicjatywy Dzikie Karpaty, zostały m.in. Fundacja Dziedzictwo Przyrodnicze, Stowarzyszenie Pracownia na rzecz Wszystkich Istot, Fundacja Niech Żyją, Greenpeace Polska, Fundacja Dzika Polska oraz kilku posłów. 

fot. archiwum organizatorów akcji 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group