Pacjentka i pielęgniarka z Piły są zakażone koronawirusem

18.09.2020   Autor: Redakcja
975---290
Koronawirus w pilskim szpitalu. Pacjentka neurologii i pielęgniarka z oddziału paliatywnego są zakażone SARS-CoV-2. 

Te dwa oddziały pilskiego szpitala nie zostaną jednak zamknięte. Taką decyzje podjął dziś dyrektor placówki. 

- Mamy jeden przypadek na neurologi pacjentki, która była przyjęta bez objawów. W momencie kiedy chcieliśmy ją przekazać na rehabilitacje neurologiczną zrobiliśmy test i okazało się, że pacjentka ma wynik dodatni. Pacjentka z pozytywnym wynikiem pojechała do szpitala do Wyrzyska i poinformowaliśmy o tym fakcie placówkę - mówi Wojciech Szafrański, dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Pile. 

Szpital przebadał pozostałe pacjentki na tym oddziale i nie było żadnego pozytywnych wyników. Drugi przypadek zakażenia koronawirusem dotyczy pielęgniarki z oddziału paliatywnego. 

- Drugi przypadek to jest pielęgniarka, która opiekowała się swoją chorą mamą. Stan mamy się pogorszył i okazało się, że ma wynik dodatni. Na tym oddziale również robimy błyskawicznie wszystkim badania. Na ten moment nie ma decyzji o zamykaniu tych dwóch oddziałów - zapewnia dyrektor. 
49-latka z Piły oraz 92-letnia mieszkanka gminy Białośliwie to dwa nowe przypadki zakażenia koronawirusem - potwierdziło dziś pilskie starostwo. 

Natomiast w powiecie wałeckim dziś odnotowano trzy przypadki. To kobieta i mężczyzna w średnim wieku oraz starszy mężczyzna. Wczoraj zaś szczeciński sanepid podał informację o dwóch kobietach z pozytywnym wynikiem testów. 

W sumie do tej pory w regionie odnotowano 247 zakażeń:

- powiat pilski - 115 osób 
- powiat czarnkowsko-trzcianecki - 68 osób 
- powiat chodzieski - 23 osoby
- powiat złotowski - 7 osób
- powiat wałecki - 38 osoby 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group