Oczyszczalnia ścieków po modernizacji

18.08.2020   Autor: Michał Kępiński
---

13 milionów złotych kosztowała modernizacja oczyszczalni ścieków w Liszkowie koło Łobżenicy. To jedna z największych inwestycji w historii gminy. Obiekt po roku prac budowlanych został w całości oddany do użytku.

 

Lata eksploatacji oraz znaczny wzrost odbieranych ścieków sprawił, że oczyszczalnia stała się niewydolna. Dodatkowo sama konstrukcja uległa procesowi korozji. Gmina podjęła więc decyzję o modernizacji obiektu. Dziś stała się ona faktem. -To jest bardzo ważny i szczęśliwy dzień dla naszej gminy. Myślę, że w historii naszej gminy nie było tak kosztownej inwestycji, bo ponad 13 milionowej, ale również tak ważnej, bo przede wszystkim świadczy o naszym środowisku naturalnym o które chcemy zadbać, ale jest to również wymóg i zdaje sobie z tego sprawę - powiedział burmistrz Łobżenicy Piotr Łosoś.

Koszt budowy to 13 milionów złotych. Wydanie takich pieniędzy przez gminę byłoby niemożliwe. Z pomocą przyszły środki z Unii Europejskiej. Łobżenica otrzymała ponad 4 miliony dotacji z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. -Te środki wspomagają tą działalność, rozwój tych rejonów, bo my pragniemy żeby się cała Wielkopolska rozwijała równomiernie, nie tylko główne miasta czyli Poznań, Konin, Kalisz, Leszno, Piła, ale też żeby wszystkie inne miejscowości i żeby w całej Wielkopolsce było tak porządnie - wyjaśnił członek zarządu województwa wielkopolskiego Jacek Bogusławski

Ostatecznie wkład własny gminy wyniósł 6 milionów złotych, a brakujące pieniądze dołożył Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group