Pojednanie na szczycie

18.07.2020   Autor: Artur Maras
1217---361
W Trzciance pojednanie na szczycie. Burmistrz Krzysztof Jaworski oraz były burmistrz a aktualnie poseł Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Czarnecki podali sobie dzisiaj ręce. Choć mają inne poglądy na wiele spraw najważniejsze, jak mówią, jest dobro miasta.
 
Konflikt pomiędzy byłym burmistrzem Trzcianki a obecnym, narastał od czasu wyborów samorządowych. Kroplą, która przelała czarę goryczy była ścieżka rowerowa w stronę Smolarni. Poszło o materiał wykorzystany do jej utwardzenia. Były burmistrz twierdził, że kruszywo się nie nadaje, ale ostatecznie nieprawidłowości nie wykazano, ale żal pozostał. W efekcie były i obecny burmistrz porozumiewali się ze sobą wyłącznie poprzez media społecznościowe.
 
- My płacimy podatki i powinni na nasza korzyść działać a nie walczyć między sobą. Ludzie są podzieleni mimo wszystko i dość mocno jeśli chodzi o polityczne sprawy. To jest kwestia dogadania, to są tylko ludzie przecież ale jak nie mają intencji, jeden drugiemu robi pod górkę to jest nie fair dla mnie. Powinni się pogodzić - mówią mieszkańcy Trzcianki. 

I tak się dziś stało. W obecności kamer zakopali wojenny topór, a nawet podali sobie ręce. Wcześniej bez świadków rozmawiali ponad godzinę. Obecny burmistrz zaprosił do stołu byłego i…  
 
- Dochodząc do wspólnego wniosku, że warto na rzecz naszej gminy Trzcianka działać obaj wspólnie lub indywidualnie, ale z korzyścią dla mieszkańców, którzy tutaj toczą swoje życie - zapewnia Krzysztof Jaworski, burmistrz Trzcianki.

 
Poseł obiecał z kolei wsparcie wielu inicjatyw. W tym tej ważnej dla mieszkańców, czyli budowy basenu z dotacji ministerstwa sportu. Przypomniał też, że Trzcianka może ubiegać się także o wsparcie dla samorządów w ramach tarczy antykryzysowej.
 
- Jest to przeliczone w zależności od aktywności mieszkańców i zaangażowania środków finansowych w inwestycje. Trzcianka otrzyma ponad 2 mln złotych. Wskazuje to na to, że inwestycje w Trzciance są w dobrej kondycji i w ślad za tym także te środki, które zostaną przekazane - ogłosił Krzysztof Czarnecki, poseł na Sejm RP, PiS.
 
W sierpniu wojewoda wielkopolski ogłosi nabór wniosków dla samorządów w ramach tej tarczy.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group