Dawny "DH Stokłosa" zniknie do końca roku - obiecuje właściciel

26.06.2020   Autor: Artur Maras
1066---181
Dawny "Dom Handlowy Stokłosa" przestanie straszyć? Właściciel obiektu podpisał już umowę z przedsiębiorstwem, która ma wyburzyć stary budynek. Ma to nastąpić do końca tego roku. Jak zapewnia przedstawiciel firmy WFG w jego miejsce powstanie budynek mieszkalny.

Dawny "Dom Handlowy Stokłosa" w centrum miasta od lat jest niechlubną wizytówką Piły. Po zamknięciu obiektu budynek stopniowo popadał w ruinę. Wiele razy zmieniał właścicieli. Zmieniały się też koncepcje co do jego przeznaczenia. Czy to koniec historii rozpadającego się budynku nieopodal centrum miasta? Wiele wskazuje na to, że tak.

- Po trzynastu latach bycia właścicielem tego myślę, że udało się znaleźć konsensus. Udało się również znaleźć firmę, która dokona wyburzenia tego budynku i do końca roku ten obiekt będzie rozebrany. To miejsce zacznie po prostu mniej straszyć i mniej budzić kontrowersje mieszkańców Piły - zaznacza Michał Paź, prezes firmy WFG. 

 
Właściciel obiektu chce także przy okazji wyremontować piętrowy parking, który również jest własnością spółki. W poniedziałek przedstawiciele firmy WFG z Poznania, spotkali się z prezydentem miasta w celu przedstawienia planów inwestycji. Po wyburzeniu dawnego "DH Stokłosa" w tym miejscu miałby powstać piętrowy blok wpisujący się w już istniejące otoczenie.

- Do tego jeśli dołożymy i mam nadzieję, że tak będzie ambicje związane z architekturą, by to nie był taki sztampowy, zwykły budynek również pod względem architektonicznym, to mam nadzieje, że to będzie ciekawa propozycja - mówi Piotr Głowski, prezydent Piły. 

Zanim jednak powstanie blok, właściciel terenu musi złożyć wniosek o zmianę planu zagospodarowania przestrzennego w tym miejscu. Sama procedura trwa nawet rok.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group