Edi Andradina dyrektorem w KP Piła

19.05.2020   Autor: Redakcja
624---761
Edi Andradina, były piłkarz klubów Ekstraklasy Pogoni Szczecin i Korony Kielce, został dyrektorem ds. rozwoju Klubu Piłkarskiego Piła. Brazylijczyk będzie pomagać sztabowi szkoleniowemu i zarządowi.

–To jest klub, który myśli już bardzo poważnie o przyszłości i bardzo się cieszę, że mogę dołączyć do drużyny, w której pracę traktuję bardzo bardzo poważnie i jestem przekonany, że tutaj da się zrobić dobrą robotę i osiągać dobre wyniki – powiedział Edi Andradina w swoim pierwszym wywiadzie dla mediów klubowych KP Piła. 
Wychowanek brazylijskiego futbolu mając 22 lata trafił do słynnego Santos FC, a koszulkę klubową wręczał mu sam trzykrotny Mistrz Świata i jeden z najlepszych piłkarzy w historii – Pele. Później grał w Rosji i Japonii. Przyjechał do Polski w 2005 roku i przez pięć lat reprezentował barwy Pogoni Szczecin, a przez cztery Koronę Kielce. Edi wystąpił w 186 meczach w Ekstraklasie, strzelił 45 bramek i miał 40 asyst. W 2006 roku trafił do „jedenastki obcokrajowców Ekstraklasy” Tygodnika Piłka Nożna. Profesjonalną karierę zakończył w Szczecinie i jest jednym z dwóch piłkarzy, obok Olgierda Moskalewicza, których numer na koszulce jest zastrzeżony. Po zawieszeniu butów na kołku był asystentem Portowców oraz pierwszym trenerem III-ligowego Piasta Żmigród. Teraz pomoże czerwono -czarnym stać się ważnym klubem na mapie piłkarskiej Polski. 

fot. KP Piła

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group