Nieoprocentowane pożyczki dla przedsiębiorców z Wielkopolski

07.05.2020   Autor: Artur Maras
942---
Pożyczki dla przedsiębiorców z Wielkopolski. Marszałek województwa Marek Woźniak uruchomił na ten cel rezerwy z unijnych pieniędzy. Nieoprocentowane pożyczki mają być zastrzykiem gotówki dla małych i średnich firm z województwa na ich bieżącą działalność. Na ten cel przeznaczono 30 mln złotych.

Rozdysponowaniem środków zajmuje się Wielkopolska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Proponuje ona przedsiębiorcom z województwa preferencyjne nieoprocentowane pożyczki płynnościowe. Okres spłaty to nawet 6 lat a pierwszą ratę można odroczyć nawet do roku.
 
- Rząd w tej chwili szczególnie tym mniejszym proponuje 5 tys. złotych a my proponujemy nawet 300 tys. zł. Myślę, że to znacząca różnica jeśli chodzi o zakres pomocy - tłumaczy Piotr Głowski, prezydent Piły. 


 
Pieniądze pochodzą z wcześniej niewykorzystanych środków z Unii Europejskiej. Minimalna kwota o jaką może ubiegać się przedsiębiorca to 10 tys. zł. Pieniądze muszą być wykorzystane na bieżącą działalność. Pożyczki skierowane są do mikro, małych i średnich przedsiębiorców z Wielkopolski.
 
- U których wystąpił spadek obrotów czy też przychodów z prowadzonej działalności gospodarczej o co najmniej 20 proc. w dowolnie wskazanym miesiącu kalendarzowym w porównaniu do miesiąca poprzedniego w 2020 roku - tłumaczy Rafał Zdzierela, dyrektor oddziału WARP w Pile. 
Albo o 15 proc. w dowolnie wskazanym okresie tego roku porównując z analogicznym okresem do roku poprzedniego. Przedstawiciele WARP-u zapewniają, że procedura od momentu złożenia wniosku do momentu wpłynięcia pieniędzy na konto nie potrwa dłużej niż tydzień. Jednak kto pierwszy ten lepszy. Szczegóły dostępne są na stronie WARP-u.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group