Nowe obostrzenia w pilskim szpitalu

09.04.2020   Autor: Redakcja
350---60
W celu zwiększenia bezpieczeństwa pacjentów oraz personelu medycznego w Szpitalu Specjalistycznym w Pile wprowadzono kolejne obostrzenia. Na szczęście nas, przynajmniej dotąd, to ominęło i oby tak było dalej. Ale musimy być czujni - napisał w mediach społecznościowych starosta pilski Eligiusz Komarowski. 

W szpitalu zamknięte są wszystkie wejścia, za wyjątkiem wejścia głównego oraz na oddział ratunkowy. Przez wejście główne wchodzić mogą pracownicy, pacjenci na niezbędne terapie, pacjenci Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej na pilne badania, dostawcy, kurierzy i osoby oddające krew. Pacjenci mogą wchodzić pojedynczo bez osób towarzyszących. To obostrzenie nie dotyczy małych dzieci oraz osób z dysfunkcją ruchową - poinformował starosta. 
Wszystkie paczki i przesyłki dla pacjentów od rodziny trzeba zostawić na dole w pomieszczeniu pracownika ochrony. Każda paczka powinna być dokładnie opisana imieniem i nazwiskiem pacjenta, nazwą oddziału i jeśli to możliwe numerem sali. Paczki będą dostarczane przez pracowników danego oddziału. 

Obecnie w pilskim szpitalu przebywał 5 osób w oczekiwaniu na wyniki testu na koronawirusa. Od dwóch tygodni pacjenci, u których istnieje podejrzenie zakażenia przebywają na wyodrębnionym specjalnym oddziale do obserwacji. Oddział ten jest wyizolowany od pozostałej części szpitala i ma osobne wejście z zewnątrz. 

fot. archiwum

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group