Przed nami ciepłe dni

06.04.2020   Autor: Redakcja
396---52
Wielki tydzień rozpoczął się wyjątkowo ciepło i słonecznie. Przez kilka najbliższych dni będziemy mogli cieszyć się bezchmurnym niebem i dwucyfrowymi wartościami na termometrach. Choć piękna pogoda za oknem kusi, to musimy stosować się do zaleceń pozostania w domach.

Przed nami ciepły tydzień

Ostatnie dni marca zaskoczyły nas zimowymi temperaturami. Dały o sobie znać też krótkotrwałe opady śniegu. Przyczyną nagłego ochłodzenia był napływ chłodnego powietrza znad Atlantyku. Początek kwietnia dał nam w końcu długo wyczekiwaną wiosnę. W tym tygodniu nad Polską panować będzie pogodny wyż. Na termometrach ujrzymy pierwszy raz w tym roku temperatury powyżej 20 stopni. W najbliższe dni niebo będzie lazurowe i przeważnie wolne od chmur. W dni świąteczne, od Wielkiego Czwartku pogoda nieco się zepsuje. Temperatura trochę spadnie. Może też przelotnie popadać. Po Wielkanocy zapowiadany jest powrót wysokich temperatur.

Deszcz potrzebny od zaraz
Bezśnieżna zima spowodowała, że nie ma zapasów wody w glebie. Na polach jest dramatycznie sucho. „Piękna, słoneczna pogoda” nie jest zwrotem, który cieszy teraz rolników. Z niepokojem śledzą oni prognozy pogody wypatrują w nich zapowiedź deszczu.

Zostań w domu

Ciepła i słoneczna pogoda z pewnością nie pomaga w izolacji, którą teraz odbywamy. Widmo kolejnych tygodni spędzonych w domowej kwarantannie negatywnie wpływa na nasze samopoczucie. Potrzeba nam kontaktu z ludźmi i przyrodą, ale po tym, gdy całe grupy ludzi zaczęły się gromadzić w miejscach popularnego wypoczynku, stało się to wyjątkowo niebezpieczne w obliczu błyskawicznie rozprzestrzeniającej się epidemii koronawirusa.

Dlatego, zgodnie z zaleceniami służb i władz, należy pozostać w domu tak długo, jak będzie to konieczne, a wszelką aktywność poza domem maksymalnie ograniczyć.

fot. pixabay

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group