Miasto, harcerze i wolontariusze pomagają starszym

22.03.2020   Autor: Redakcja
699---

W Pile ruszyła akcja „Zakupy dla seniora”. Miasto wspólnie z Związkiem Harcerstwa Polskiego i Stowarzyszeniem Centrum Wolontariatu zorganizowało systemową pomoc dla osób starszych i niepełnosprawnych.

Chcielibyśmy, by Ci seniorzy, którzy nie muszą wychodzić z domów w tych domach pozostali. W związku z tym uruchomiliśmy taką pomoc dla seniorów, jest to koordynowane przez biuro prezydenta, a głównym celem jest zabezpieczenie zarówno to związane z bezpieczeństwem epidemicznym jak i również takim czysto fizycznym, żeby ktoś po prostu nie oszukał tych naszych seniorów - mówi Piotr Głowski, prezydent Piły.

Z „Zakupów dla seniora” mogą skorzystać osoby w wieku powyżej 60 roku życia, u których nie podejrzewa się koronawirusa i nie są poddani kwarantannie, samotnie prowadzą gospodarstwo domowe lub mieszkają z drugą osobą z niepełnosprawnościami, długotrwale chorą lub niesamodzielną. Akcja zakłada maksymalnie dwukrotną pomoc w tygodniu związaną z zakupem produktów codziennego użytku. Dostarczenie artykułów spożywczych i leków jest bezpłatne. Koszty zamówionych zakupów, które pokrywa zainteresowany senior nie może przekroczyć kwoty 200 złotych. Zgłoszenia przyjmuje biuro prezydenta Piły pod podanym numerem telefonu ( 668 233 159, 532 190 991) od poniedziałku do piątku od godziny 7.30 do 15.30.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group