Minister zdrowia: nie wykluczamy przedłużenia stanu zagrożenia epidemicznego

18.03.2020   Autor: Redakcja
275---191
-Pod koniec tego tygodnia lub na początku przyszłego trzeba będzie podjąć decyzję w sprawie stanu zagrożenia epidemicznego. Nie wykluczamy przedłużenia okresu społecznej kwarantanny - powiedział w środę minister zdrowia, prof. Łukasz Szumowski.

Od 14 marca do odwołania, na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej ogłoszono stan zagrożenia epidemicznego w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2. Odwołane zostały imprezy masowe, zawieszono zajęcia w szkołach, przedszkolach i uczelniach. Nieczynne są kina, teatry i muzea. Zamknięto również restauracje i bary. Mogą one jedyne działać w systemie na wynos lub na dowóz. Również zablokowano granice dla cudzoziemców i zawieszono międzynarodowe pasażerskie połączenia lotnicze i kolejowe. 
W środę minister zdrowia był pytany w Radiu ZET, czy rząd przewiduje przedłużenie okresu społecznej kwarantanny. -Pod koniec tygodnia, na początku przyszłego, trzeba będzie tę decyzję pewnie podjąć - poinformował. Jeśli zwiększa się liczba chorych, to trzeba wtedy reagować zaostrzając środki - dodał. 

fot. FB/Ministerstwo Zdrowia

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group