Dziewięcioro pracowników szpitala w Czarnkowie w kwarantannie!

18.03.2020   Autor: Michalina Pieczyńska-Chamczyk
621---212
Dziewięcioro pracowników szpitala w Czarnkowie w kwarantannie! Wszystko przez błąd w zgłoszeniu do dyspozytora wysyłającego karetkę. Przez nieprecyzyjne informacje, pacjentka trafiła do czarnkowskiej izby przyjęć, choć powinna na Szwajcarską do Poznania.

Proszę! Jeżeli nie będziemy świadomie informowali dyspozytora, to po prostu dojdzie do takiej sytuacji, że ja nie będę miała rąk do pracy. Ludzie naprawdę będą pozbawieni tutaj – w Czarnkowie i okolicach – opieki medycznej - mówi Bożena Sadowska, dyrektor ZZOZ w Czarnkowie.

Przez to, że w zgłoszeniu telefonicznym nie podano kompletu ważnych informacji, dyspozytor wysłał karetkę, która przywiozła pacjentkę do szpitala w Czarnkowie. Tam okazało się, że jej stan wskazuje na podejrzenie zakażenia koronawirusem. Po kobietę przyjechała specjalnie do tego celu przeznaczona karetka, która odwiozła pacjentkę do Poznania, do szpitala zakaźnego przy ulicy Szwajcarskiej.

Niestety zanim do tego doszło, z kobietą miało kontakt 9 osób z personelu medycznego. Wszystkie te osoby do czasu poznania wyniku na obecność wirusa zostały poddane kwarantannie. 5 osób, które mają odpowiednie warunki mieszkaniowe,czyli mogą przebywać w odosobnieniu – przebywa w kwarantannie domowej i pod nadzorem policji.

Pozostałe 4 osoby przebywają na terenie nieczynnego oddziału położniczego czarnkowskiego szpitala, który został przez wojewodę wyznaczony jako miejsce do kwarantanny dla osób niemogących odbywać jej w domu.

Tym samym 9 osób uszczupliło zasoby kadrowe czarnkowskiej lecznicy, wśród nich jest dwoje lekarzy, dwoje ratowników, trzy pielęgniarki, jeden pracownik obsługujący RTG i jedna osoba z punktu poboru krwi. Kwarantanna potrawa co najmniej 7 dni.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group