Rekolekcje dla rodziców po stracie dziecka

02.03.2020   Autor: Redakcja
Rekolekcje dla rodziców po stracie dziecka „A nadzieja zawieść nie może” odbędą się w terminie 13-15 marca w Domu Rekolekcyjnym przy Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu koło Piły. Trwają zapisy. Organizuje je Wydział Duszpasterski Kurii Biskupiej w Koszalinie.

Adresowane są do rodziców, którzy stracili dziecko w różnych okolicznościach: w wyniku poronienia, wypadku, choroby, samobójstwa, czy morderstwa. W programie Msza św., konferencje, spotkania z psychologiem oraz kapłanem, rozmowy z innymi rodzicami po stracie dziecka.

Początek rekolekcji w piątek o 17.00, a zakończenie w niedzielę ok. godz. 14.00. Na rekolekcje mogą przyjechać małżonkowie oraz osoby indywidualne.

- To są rekolekcje dla rodziców po stracie dziecka, czyli w najtrudniejszym momencie swojego rodzicielstwa - mówi o. Piotr Włodyga, benedyktyn prowadzący te rekolekcje. - Rekolekcje nie oznaczają terapii. To przestrzeń dla ducha. Chcemy zaprosić rodziców do spotkania się ze swoim cierpieniem w przestrzeni duchowej.Spotykamy się u Matki Bożej Bolesnej, która trzyma w ramionach swojego martwego syna. Liczymy na to, że właśnie na tym etapie życia Maryi, także matki po stracie, rodzice odnajdą siebie.Część rodziców w obliczu śmierci swojego dziecka odczuwa żal wobec Boga i nie potrafi się modlić. Ból, który odczuwają, a który być może adresują do Pana Boga, jest jednym z elementów przeżycia straty i trzeba to potraktować jako zdrowy odruch miłości, a nie jako tragedię czy dramat - dopowiada rekolekcjonista.

Trwają zapisy. Można się zgłaszać pod numerem telefonu 696 918 401 lub 501 211 002 bądź mailowo na adres: rekolekcje.stratadziecka@gmail.com.

Koszt 140 zł od osoby. Informacje o rekolekcjach dostępne są na stronie diecezji. Kolejna tura rekolekcji 16-18 października tego roku.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group