Kaczy dołek, czy brama wjazdowa? Łuk triumfalny, czy pomnik burmistrza?

18.02.2020   Autor: Jakub Sierakowski
1226---
Kaczy dołek, czy brama wjazdowa? Łuk triumfalny, czy pomnik burmistrza? Takie propozycje padały podczas ostatniej sesji w Złotowie. Odnosiły się do dyskusji o tym jak powitać wjeżdżających do miasta i podkreślić historyczny rys tego miejsca.
 
- Z okazji 650-lecia łuk tryumfalny. I obok łuku tryumfalnego postument pana burmistrza - mówił podczas sesji radny Stanisław Wełniak.
 
Tak oryginalna koncepcja pojawiła się w Złotowie kilka dni temu. W toku sesyjnej dyskusji o Kaczym Dołku padało wiele propozycji, jednak ta była najbardziej oryginalna. Napis przez 5  lat wisiał nad mostem Grudzińskich. Ponad rok temu spadł. Przez cały ten czas budził kontrowersje i prowokował dyskusje. Jedni jak to w takich sytuacjach dyskusji bywa są: „za”, inni „przeciw”. Co więcej, okazało się, że z punktu widzenia prawa napis był samowolą budowlaną.Teraz wiadomo jedno! Że to miejsce na pewno się zmieni.
 
- Przygotuję graficzny, artystyczny projekt zagospodarowania tego miejsca. Chciałbym ,żeby tworzył on swoistą bramę miasta. Rzeczywiście, ta opcja wypracowana w toku dyskusji na ostatniej sesji, wydaje się najbardziej odpowiednia - tłumaczy Adam Pulit, burmistrz Złotowa.
 
Tak więc z jednej strony ma to być brama witająca wjeżdżających do miasta – z drugiej napis „kaczy dołek”, do którego przywiązali się złotowianie.
 
- Kaczy dołek jest moim zdaniem fajnie zrobiony, stylowo. Ale jakby była jakaś zmiana, to myślę, że złotowianom by nie przeszkadzało. Burmistrzowie się zmieniają, a różnie może być później. A tak to jest neutralnie. Bardzo miło przejeżdża się jak kaczuszki kwaczą, przyjemnie jest. Niech zostanie. Może komuś będzie przeszkadzał ten jeleń i też będzie wyrzucony? - mówią złotowianie.
 
Ani poczciwego jelenia, ani kaczego dołka nikt nie chce wyrzucać. Na wizualizację pomysłu oraz odpowiedź, czy nowe rozwiązanie zadowoli przywiązanych do tradycji, trzeba będzie jeszcze poczekać.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group