Podwyżki opłat za śmieci wstrzymane!

05.02.2020   Autor: Redakcja
219---445
Uchwalone przez Zgromadzenie Związku Międzygminnego PRGOK nowe, wyższe opłaty za śmieci zostały wstrzymane. Regionalna Izba Obrachunkowa w Poznaniu stwierdziła nieważność uchwał Zgromadzenia.
10 stycznia Zgromadzenie ZW PRGOK uchwaliło nowe stawki za wywóz odpadów komunalnych w wysokości 29 zł od osoby za śmieci segregowane i 58 zł od osoby za niesegregowane. Wskutek wniesionego sprzeciwu przez członka Zgromadzenia i jednocześnie Radną Rady Miasta Piły Emilię Piechocką, 20 stycznia ponownie głosowano nad wyższymi stawkami. Zostały one utrzymane przy dwóch głosach sprzeciwu - Emilii Piechockiej i pełniącego wówczas rolę komisarza Miasteczka Krajeńskiego Krzysztofa Oświecimskiego

Nowe stawki miały wejść w życie od marca. Tak się jednak nie stanie, ponieważ obradująca 5 lutego w Poznaniu Regionalna Izba Obrachunkowa stwierdziła nieważność podjętych przez Zgromadzenie ZM PRGOK uchwał z 10 i 20 stycznia. Poinformował o tym na swoim profilu na Facebooku starosta pilski Eligiusz Komarowski. Nie znamy jeszcze uzasadnienia decyzji RIO. Nieoficjalnie być może poznamy je jutro. 

Wskutek decyzji Regionalnej Izby Obrachunkowej opłaty za wywóz odpadów pozostają bez zmian i wynoszą 15 zł za śmieci segregowane oraz 35 zł za niesegregowane. 

Więcej na ten temat oraz na temat opuszczenia Związku Międzygminnego PRGOK przez kilka gmin w dzisiejszym wydaniu Informacji o godz. 18.00.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group