Asta Video Fest

Nazwa ronda jednak do zmiany

02.02.2020   Autor: Michalina Pieczyńska-Chamczyk
337---140
Dekomunizacja odcinek być może ostatni. Po tym jak wojewoda wydał zarządzenie zastępcze, by zmienić patrona trzcianeckiego ronda z Aleksandra Wizy na Józefa Piłsudskiego, gmina złożyła skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, ten skargę oddalił, tym samym utrzymując w mocy zarządzenie wojewody.

 
My jako gmina już raczej nie będziemy się odwoływać od tego wyroku. Poprosimy jedynie o jego pisemne uzasadnienie, tak abyśmy mogli przedstawić je mieszkańcom. Aleksandra Wizę uhonorujemy w inny sposób, natomiast co do nazwy ronda, myślę że wypowie się jeszcze Rada Miejska na najbliższej sesji - mówi Krzysztof Jaworski, burmistrz Trzcianki.
A może się okazać, że po wspomnianej sesji rondo będzie nosiło jeszcze inną nazwę. Pojawiła się bowiem inicjatywa, by owszem zgodnie z zarządzeniem wojewody zrezygnować z Aleksandra Wizy jako patrona, ale nie powoływać na patrona ronda Józefa Piłsudskiego. Okazją do nadania nowej nazwy mają być obchody jubileuszu samorządu. Rondo Samorządności – taka nazwa podkreśliłaby swobodę i wolność samostanowienia na poziomie samorządu właśnie.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group