Dotacje na wymianę pieców i termomodernizację

10.01.2020   Autor: Magdalena Lach
Nawet 50 tys. zł może otrzymać mieszkaniec Wałcza, który zdecyduje się pełną termomodernizację swojego domu jednorodzinnego. Miasto udziela dotacji w kwotach 50, 25 i 7,5 tysiąca na działania związane z poprawą jakości powietrza. Łącznie na wymianę pieców i termomodernizację budynków Wałcz przeznacza 1,5 miliona zł.

- Chcemy, żeby powietrze docelowo było jak najczystsze, żeby tu żyło się dobrze i komfortowo. Stąd te pieniądze trafią do naszych mieszkańców tak, aby mogli zmodernizować swoje mieszkania jak i wymienić źródła ciepła na bardziej przyjazne naszemu środowisku - tłumaczy Maciej Żebrowski, burmistrz Wałcza.

Miasto otrzymało zewnętrzne dofinansowanie i udziela dotacji z dwóch projektów. Pierwszy o nazwie „Poprawa jakości powietrza w mieście Wałcz” dotyczy likwidacji tzw. „kopciuchów”, czyli starych pieców i zastąpienie ich ekologicznym źródłem ciepła. W tym przypadku 75 mieszkańców może otrzymać 7,5 tysiąca zł.

Drugi projekt to termomodernizacja budynków jednorodzinnych i wymiana systemów ogrzewania. W przypadku częściowej lub pełnej wymiany można otrzymać 25 lub 50 tysięcy złotych bezzwrotnej dotacji. W tym przypadku z dofinansowania może skorzystać 25 rodzin.
Szczegółowe informacje można znaleźć w Urzędzie Miasta w Wałczu.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group