Remonty drogowe w powiecie złotowskim

03.12.2019   Autor: Jakub Sierakowski
542---371
Remonty drogowe w powiecie złotowskim. Mieszkańcy doczekają się gruntownej modernizacji odcinka Brzeźnica-Sypniewo. I to nie koniec zmian dotyczących dróg powiatowych.

- To będzie remont, którego ludzie naprawdę oczekiwali od długiego czasu. Dla powiatu opłaciło się poczekać nawet te kilka lat w związku z tym, że otrzymaliśmy dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 80 proc. to znacząca kwota - przekonuje Ryszard Goławski, starosta złotowski.

Powiat na tę inwestycję chciał przeznaczyć siedem milionów złotych. I mimo że przetarg nie został jeszcze ostatecznie rozstrzygnięty, to wszystkie trzy oferty, które wpłynęły do złotowskiego starostwa są dużo niższe (nawet o ponad 2 miliony złotych) niż na tę drogę chciał przeznaczyć powiat. Umowa z wykonawcą ma zostać podpisana jeszcze w grudniu, a inwestycja zakończona w przyszłym roku.
To nie koniec drogowych zmian w tym rejonie. Zgodnie z porozumieniem z Ministerstwem Obrony Narodowej odcinek Sypniewo-Nadarzyce po 2021 r. stanie się drogą wojskową i remont tej drogi w 100 proc. sfinansuje MON.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group