Święty Mikołaj przyjeżdża do nas. Czy wiecie jak go powitać?

02.12.2019   Autor: AK
1252---30
Święty Mikołaj już wkrótce opuści swoje rodzinne Rovaniemi i 6 grudnia rozwiezie grzecznym dzieciom prezenty. W Zakrzewie, Krajence i w Pile pojawi się osobiście, ale 9 grudnia. To będzie doskonała okazja, by porozmawiać z tym najbardziej ukochanym przez wszystkie dzieci świętym.

Święty Mikołaj zbliża się już do Zakrzewa, Krajenki i do Piły. O ile pogoda dopisze, wsiądzie w swoje sanie zaprzęgnięte w renifera i wprost z Rovaniemi wyruszy do Wielkopolski. Ten najbardziej ukochany przez wszystkie dzieci święty też nie może się już doczekać tej wizyty.

- Już czekam przyjazdu do Wielkopolski do regionu, gdzie zawsze czułem się jako gość serdecznie powitany - mówi Święty Mikołaj z Rovaniemi.Tym razem to powitanie będzie nie tylko serdeczne, ale i wyjątkowe, bo w języku jakim na co dzień posługuje się święty Mikołaj.

- Święty Mikołaj mówi tak naprawdę wszystkimi językami świata, ponieważ rozwozi prezenty po całym świecie i też czyta listy, oczywiście z pomocą elfów, no i zna wszystkie języki świata, a że język fiński jest najtrudniejszy, no to wziął sobie za punkt honoru, żeby w tym języku również mówić - przekonuje Magda Karinen, tłumaczka języka fińskiego.
Dlatego dzieci ze Zakrzewa, Krajenki i z Piły, z którymi się spotka także powitają go w tym najtrudniejszym języku świata.- Tervetuloa Joulupukki - co oznacza tyle co: Witaj święty Mikołaju. Będzie się tu czuł na pewno wyjątkowo, bo jak się okazuje tu ma najwięcej małych przyjaciół.

- Pan konsul powiedział mi, że najwięcej listów do Mikołaja jest z Wielkopolski i ostatnio powiedział mi, że z północy Wielkopolski dochodzi tak dużo listów, dlatego święty Mikołaj z Rovaniemi chce tu przyjechać i spotkać się z dziećmi - zapewnia Jacek Bogusławski, członek zarządu województwa wielkopolskiego.

W Pile Święty Mikołaj pojawi się 9 grudnia na placu Staszica o godz. 16.00. Wcześniej zawita do Krajenki o godz. 11:30 spotka się z dziećmi w hali sportowej. Natomiast w Zakrzewie spotkanie rozpocznie się o godz. 10:00 w hali widowiskowo-sportowej.


***
Jego wizyta związana jest z Dniami Fińskimi, które wspólnie z Konsulem Honorowym Finlandii w Poznaniu organizuje Urząd Marszałkowski. Podczas Dni Fińskich przedstawiciele biznesu z obu krajów rozmawiać będą na temat współpracy. W tym roku tematem przewodnim jest ekologia.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group