Pilscy Patrioci zorganizowali zbiórkę pod nazwą Pilanie Kresowiakom

28.11.2019   Autor: Mateusz Manthai
268---135
Już po raz szósty Pilscy Patrioci zorganizowali zbiórkę pod nazwą Pilanie Kresowiakom. Wolontariusze zbierali dary dla rodaków mieszkających na Wileńszczyźnie. W środę wieczorem konwój wyruszy na Litwę. Na miejsce dotrze w czwartek rano.

- Kolejny już raz, przy okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia organizujemy zbiórkę dla naszych rodaków na Wileńszczyźnie. Akcja coraz większa. Coraz szersze kręgi w powiecie i nie tylko. Dostaliśmy nawet wsparcie z Anglii, czy z Łodzi w postaci paczek. Jedziemy do polskich szkół w Mościszkach, w rejonie wileńskim i do szkoły w Dziewieniszkach, to jest rejon solecznicki oraz do wspólnoty Miłosierdzia Bożego. Jest to wspólnota, która opiekuje się bezdomnymi oraz biednymi rodzinami na Wileńszczyźnie - mówi Przemysław Leniec, Pilscy Patrioci.
Do zbiórki włączyło się mnóstwo osób, w tym harcerze, uczniowie pilskich szkół, czy kibice z Piły, Złotowa, Trzcianki i Czarnkowa. Do akcji przystąpili również pracownicy Grupy ASTA.

Wolontariusze zbierali środki chemiczne, do higieny osobistej oraz żywność o długim terminie ważności. Działania tego typu to ogromne wsparcie dla polskich rodzin na Litwie. Poza aspektem materialnym, zbiórka darów ma na celu podtrzymanie więzi z rodakami za granicą. Pilscy Patrioci w poprzednich latach organizowali także wakacje dla dzieci ze szkół na Wileńszczyźnie.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group