Łukasz Mikołajczyk nowym wojewodą wielkopolskim, a kto jego zastępcą?

25.11.2019   Autor: Redakcja
838---10
Łukasz Mikołajczyk, 42-letni ostrowianin został wojewodą wielkopolskim. Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki wręczył mu dziś akt powołania na to stanowisko.

- Podejmując się tej ważnej roli wojewody spełniacie państwo ogromnie ważną funkcję w terenie - mówił podczas uroczystości premier Mateusz Morawiecki.

Łukasz Mikołajczyk jest absolwentem Politechniki Opolskiej oraz Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Częstochowie. W latach 2015-2019 był senatorem z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Dwukrotnie uzyskiwał mandat radnego powiatu ostrowskiego.

Media spekulują, że jego zastępcą może zostać Łukasz Malczewski, zastępca burmistrza Margonina. 37-letni samorządowiec jest bezpartyjny.

- Nie mam wiedzy na ten, ale miło mi, że moje nazwisko pojawia się w tym kontekście - odpowiada krótko Łukasz Malczewski, zastępca burmistrza Margonina.
- Łukasz Malczewski jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Doktorant IV roku w Katedrze Prawa Konstytucyjnego na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Wykładowca kilku uczelni wyższych. W trakcie studiów odbywał staże w instytucjach centralnych w Kancelarii Prezydenta RP oraz w Kancelarii Sejmu RP. Pracownik Departamentu Administracji Publicznej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Członek zespołów roboczych przygotowujących projekty ustaw z zakresu ustrojowego prawa samorządowego. Pracownik państwowych instytucji kontrolnych. Autor kilku publikacji naukowych z zakresu prawa konstytucyjnego - czytamy na stronie Urzędu Miasta i Gminy Margonin.

fot. KPRM

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group