Policja podała liczbę ofiar i wypadków. Podsumowanie akcji "Znicz"

04.11.2019   Autor: Redakcja
296---
25 osób zginęło w wypadkach, 346 zostało rannych i zatrzymano 1.245 nietrzeźwych kierowców - to ogólnopolski bilans prowadzonej przez policjantów od czwartku do niedzieli akcji "Znicz". Na szczęście okres Wszystkich Świętych w powiecie pilskim minął spokojnie.

Od czwartku do niedzieli policjanci Wydziału Ruchu Drogowego skupili swoje działania na zapewnieniu bezpieczeństwa na głównych szlakach dróg krajowych przebiegających przez teren naszego powiatu oraz okolicy cmentarzy. W działaniach udział brali również funkcjonariusze Wydziału Prewencji oraz Wydziału Kryminalnego, którzy pełnili służbę na cmentarzach, a także w ich okolicach – informuje podkom. Żaneta Kowalska, rzeczniczka pilskiej policji.
 
Nie odnotowano poważnych zdarzeń. Doszło jedynie do niewielu niegroźnych kolizji. Policjanci podczas prowadzonych zintensyfikowanych działań kontrolowali kierujących i sprawdzali trzeźwość. Mundurowi zatrzymali dwóch nieodpowiedzialnych kierowców: 28-letnią kobietę, która mając w wydychanym powietrzu ponad pół promila alkoholu podróżowała samochodem marki Renault Master oraz 21-latka, który wsiadł za kierownicę Opla Astry będąc pod wpływem narkotyków. Ruch w okolicach miejsc zbiorowego pochówku odbywał się bez utrudnień.
 
W skali kraju w porównaniu z ubiegłym rokiem spadła liczba wypadków i ofiar, wzrosła natomiast liczba zatrzymanych kierujących pod wpływem alkoholu.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group