MWIK już w nowej bazie. Zobaczie jak wygląda

06.09.2019   Autor: Artur Maras
We wtorek oficjalnie otwarta została nowa baza Miejskich Wodociągów i Kanalizacji przy ul. Wałeckiej. Obiekt wybudowany za ponad 11,5 mln złotych pomieścił biura, garaże oraz zaplecze techniczne miejskiej spółki. Wiadomo już także co z terenem w centrum miasta po starej siedzibie.

Budowa nowej bazy MWiK-u rozpoczęła się w 2016 roku. Obok istniejącej stacji uzdatniania wody, przy ul. Wałeckiej, powstał nowoczesny kompleks biurowy i pomieszczenia techniczne. Dla miejskich wodociągów zmieni się wiele.

- Przede wszystkim model funkcjonowania firmy. Firma posiadała kilka obiektów. Dzisiaj będziemy skupieni w jednym miejscu - mówi Mariusz Bednarczyk, prezes MWIK.Aby łatwiej dotrzeć do nowej bazy, wybudowany został przystanek autobusowy. Trzy razy dziennie dociera tu autobus linii nr 2. Nowe obiekty o powierzchni ponad 2,5 tys. metrów kwadratowych w większości zostały sfinansowany ze środków własnych MWiK-u. Wykonawcą inwestycji była firma Pil-Building.

W przyszłym roku ruszyć ma kolejna inwestycja MWiK-u. Tym razem związana z budową farmy fotowoltaicznej na terenie nowej bazy. Prąd z niej powstający miałby być wykorzystany na potrzeby własne spółki. Najpierw jednak stopniowa przeprowadzka pracowników MWiK-u z ulicy Szopena do nowych budynków przy ul. Wałeckiej, gdzie pracować będzie ponad setka osób. Wiadomo też co z terenem po starej siedzibie przy ul. Chopina.

- Być może nie będę jeszcze przesądzał, ogłosimy konkurs na koncepcję zagospodarowania tego terenu, ale wydaje mi się, że biorąc pod uwagę, iż na terenie Piły coraz mniej jest terenów pod budownictwo mieszkaniowe, ten akurat teren będzie stanowił jeden z najatrakcyjniejszych miejsc do osiedlenia się w przyszłości - zapewnia Krzysztof Szewc, zastępca prezydenta Piły.

I to nie tak odległej. Procedury planistyczne umożliwiające w tym miejscu zabudowę wielorodzinną mogą potrwać rok. Potem wiele zależeć będzie od deweloperów.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group