Rozpoczęła się rewitalizacja Wyspy

13.08.2019   Autor: Artur Maras
689---304
Ruszyła rewitalizacja terenów nadrzecznych rzeki Gwdy i północnej części miejskiej wyspy. Na początek przebudowa alei i ścieżek rowerowych. We wrześniu z kolei, rozpocznie się montaż kładki nad rzeką.

- Na razie wystartowaliśmy bardziej od tej strony południowej. Zakres, który jest realizowany przez wykonawcę, to jest właśnie rewitalizacja tych alejek, nowe oświetlenie, uzupełnienie elementów monitoringu, małej architektury i kładka, która będzie zwiększać dostępność tego terenu po przeciwnej stronie rzeki - mówi Jolanta Sobieszczyk, dyrektor Wydziału Rozwoju i Funduszy Europejskich UM Piły.

We wrześniu z kolei rozpocznie się montaż kładki pieszo-rowerowa łączącej tereny nadrzeczne z północną częścią Wyspy. Obiekt będzie liczyć ponad 9 m szerokości i ponad 40 m długości co czyni go najdłuższą tego typu kładką pieszo-rowerową w Pile. Tereny nadrzeczne także zyskają nowy wygląd.
Prace zostaną zakończone do czerwca przyszłego roku. Koszt inwestycji to ponad 6 mln złotych. Większość tej kwoty to dotacja unijna. Realizuje je konsorcjum firm KORMOST z Bydgoszczy oraz Warszawskie Przedsiębiorstwo Mostowe Mosty. Niedługo Miasto rozstrzygnie także przetarg na drugą część rewitalizacji Wyspy. W jej ramach powstanie m.in. Skat Plaza i boiska sportowe.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group