Coraz więcej oszustw przez telefon

11.08.2019   Autor: Mateusz Manthai
Oszuści z Wysp Wniebowstąpienia, czy Republiki Konga naciągają pilan na rozmowy telefoniczne. Odebranie podejrzanego połączenia grozi wysokim rachunkiem telefonicznym.
 
W ostatnim czasie policja notuje coraz więcej oszustw telefonicznych. Ich schemat zawsze wygląda podobnie. Telefon najczęściej dzwoni w nocy... 
 
- Na początku, gdy odebrałam nikt się nie odzywał. Dopiero później, gdy powiedziałam „halo” to jakaś kobieta zaczęła mówić po angielsku, mało co rozumiałam i wtedy się rozłączyłam - mówi Klaudyna Krukowska, ofiara głuchych telefonów. 
 
Odebranie takiego telefonuj może nas sporo kosztować.
 
- Niestety często zdarza się tak, że odbieramy to połączenie, albo wykonujemy telefon po nieodebranym połączeniu, a przy miesięcznym rozliczeniu okazuje się, że rachunek jest dużo, dużo wyższy, ponieważ koszt połączenia do takiego egzotycznego kraju waha się od kilkuset do kilku tysięcy złotych - zaznacza mł. asp. Dariusz Szęfel z Komendy Powiatowej Policji w Chodzieży.
 


Ofiarami telefonicznych oszustów pada coraz więcej mieszkańców regionu. W ostatnim czasie do Powiatowego Rzecznika Konsumentów w Pile zgłosiło się kilkanaście pokrzywdzonych osób. Okazuje się, że numery telefonów z egzotycznych krajów są bardzo podobne do polskich.
 
- Zgłoszenia, o których teraz aktualnie konsumenci mnie informują dotyczą numeru 247. Jest to Wyspa Wniebowstąpienia na Oceanie Atlantyckim, afrykańska wyspa. Oczywiście 247 to numer łudząco podobny do naszego płockiego numeru kierunkowego 24 -przypomina Aleksandra Pęska - Świergosz, Powiatowy Rzecznik Konsumentów w Pile 
 
O każdej próbie oszustwa należy powiadomić odpowiednie służby. Można także skontaktować się z operatorem sieci komórkowej i poprosić o zablokowanie podejrzanego numeru.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group