To już pewne. Mieczysław Augustyn odchodzi, za niego Adam Szejnfeld

02.08.2019   Autor: Michał Kępiński
930---

Potwierdziły się nasze informacje, o tym że Mieczysław Augustyn odchodzi z polityki. Po 14 latach zasiadania w Senacie choroba zmusiła go do rezygnacji z kandydowania w zbliżających się wyborach. Jego miejsce zajmie były poseł i europoseł Adam Szejnfeld.

Podczas debaty w Senacie nad ustawą o przeciwdziałaniu marnowaniu żywności jej pomysłodawca, Mieczysław Augustyn zapowiedział swoją polityczną emeryturę. Senator w polskim parlamencie jest już czwartą kadencję. Dziś w Pile odsłonił kulisy swojego odejścia. Chciałem Państwu zakomunikować, oświadczyć, że nie będę startował w wyborach na kolejną kadencję, kończę swoją działalność publiczną by zająć się swoim zdrowiem i wydłużyć czas w którym będę mógł służyć ludziom, może na mniejszą skalę, i być z rodziną - zapowiedział senator.  

I to właśnie choroba nie pozwala mu na start w jesiennych wyborach. W związku z tym kandydatem Koalicji Obywatelskiej do Senatu będzie były poseł i europoseł Adam SzejnfeldMy jesteśmy drużyną, która nie chce wygrać wyborów, my chcemy wygrać Polskę, wygrać interes Polski, my chcemy wygrać demokrację dla Polski, my chcemy odzyskać praworządność dla Polski, my chcemy tego by Polska nie straciła ostatnich 30 lat wspaniałych dokonań - powiedział kandydat na senatora.

Adam Szejnfeld nie chce na razie mówić o swoich szansach na uzyskanie mandatu senatora. Tym bardziej, że nie wiadomo ilu będzie kontrkandydatów i jakie będą to nazwiska. Podkreśla jednak, że jego start do Senatu nie oznacza, że Koalicja Obywatelska odpuszcza wybory do Sejmu, a skupia się na izbie wyższej polskiego parlamentu.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group