Pijany motorowerzysta przewrócił się wprost pod nadjeżdżającą ciężarówkę!

30.07.2019   Autor: Redakcja
---
Pilska policja wraz z policjantami z Ujścia zatrzymała pięciu nieodpowiedzialnych kierowców. Jeden z nich był tak pijany, że jadąc motorowerem przewrócił się wprost pod nadjeżdżający samochód ciężarowy. 

29 lipca funkcjonariusze zatrzymali na terenie powiatu pilskiego łącznie pięciu nieodpowiedzialnych kierowców. Dwóch z nich było pod wpływem alkoholu. Jak wskazuje podkom. Żaneta Kowalska rzeczniczka pilskiej policji - niechlubnym rekordzistą okazał się kierujący motorowerem marki ZIPP, 34-letni mieszkaniec gminy Szydłowo, który w wydychanym powietrzu miał ponad 2 promile alkoholu! W pewnym momencie kierowca stracił panowanie nad pojazdem i i przewrócił się na jezdnię. Jadący za nim pojazd ciężarowy marki MAN najechał na motorower. Zaraz obok leżał kierowca. 

Funkcjonariusze zatrzymali także 23-letniego kierowcę którzy prowadzili swój pojazd marki Hyundai będąc pod wpływem narkotyków. Trafił prosto do policyjnego aresztu.

Prawo jazdy stracił także 76-letni mieszkaniec Piły, który podróżując swoim pojazdem marki Citroen C4 nie ustąpił pierwszeństwa na przejściu dla pieszych i potrącił 32-letnią kobietę. Trafiła ona z obrażeniami ciała do szpitala.

Teraz skrajnie nieodpowiedzialni kierowcy za swoje czyny odpowiedzą przed sądem. Policja apeluje do kierujących pojazdami, aby wybierając się w podróż zawsze byli wypoczęci i przede wszystkim trzeźwi. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości co do stanu trzeźwości, istnieje możliwość wykonania badania trzeźwości na własną prośbę w każdej jednostce Policji. Przypominamy, że w Komendzie Powiatowej Policji w Pile, na biurze przepustek znajduje się urządzenie do badania stanu trzeźwości AlcoBlow.

Policjanci przypominają by reagować w sytuacji, gdy widzimy osobę nietrzeźwą wsiadającą za kierownicę samochodu lub na rower. Powinno się wówczas podjąć działania zmierzające do nie dopuszczenia takiej osoby do kierowania pojazdem, a w sytuacji, gdy okaże się to niemożliwe, niezwłocznie powiadomić policję.

opr. podkom. Żaneta Kowalska

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group