Wkrótce ruszy budowa ścieżki rowerowej z Trzcianki do Smolarni

18.07.2019   Autor: Artur Maras
842---184
Rowerem z Trzcianki do Smolarni? Gmina Trzcianka otrzymała na realizację inwestycji dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu. Cykliści mieliby pojechać po nowej ponad 5,5 km ścieżce rowerowej już za rok.

W  Urzędzie Miejskim w Trzciance burmistrz miasta Krzysztof Jaworski podpisał wraz z członkiem Zarządu Województwa Wielkopolskiego umowę na dofinansowanie tej inwestycji.

- Samorząd gminy Trzcianka złożył bardzo dobry projekt do Urzędu Marszałkowskiego na połączenie ścieżką pieszo-rowerową Trzcianki ze Smolarnią. Jest to projekt na kwotę ponad 1 mln 800 tys. zł z czego dofinansowanie ze środków unijnych jest 1 mln 440 tys. - mówi Jacek Bogusławski, etatowy członek zarządu województwa wielkopolskiego w Poznaniu.

Na realizację tego zadania, Trzcianka musi więc dołożyć z gminnej kasy 400 tys. zł. Gmina rozstrzygnęła już przetarg na tę inwestycję i za chwilę podpisze umowy z wykonawcami.
- I będziemy tę ścieżkę realizować. Za 365 dni, a mam nadzieję, że szybciej bo jeszcze przed wakacjami, będzie możliwe jej wykorzystanie bo przecież ona prowadzi ze Smolarni do Trzcianki czyli do tego naszego terenu, który jest skarbem, który jest ostoją natury - zapewnia Krzysztof Jaworski, burmistrz Trzcianki.

A na jej łono chętnie wybierają się – także rowerami - mieszkańcy Trzcianki. Teraz będzie to możliwe w bezpieczny dla rowerzystów sposób. Ścieżka pieszo-rowerowa zyska także energooszczędne ledowe oświetlenie na całej długości. Roboty rozpoczną się pod koniec wakacji.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group