Budowa hali sportowej przy LO na Pola ruszy w tym roku

17.07.2019   Autor: Artur Maras
Coraz bliżej do powstania hali sportowej przy Ogólniaku na Pola. Powiat pilski otrzymał kolejną dotację na ten cel. Budowa obiektu wartego ponad 13 ml złotych miałaby rozpocząć się jeszcze w tym roku.

- Oczywiście mogliśmy poszukać pieniędzy we własnym budżecie i tą halę zbudować pół roku wcześniej. Ja jednak wychodziłem z założenia, że najlepiej budować, a jeszcze lepiej budować nie za swoje. Dokładnie w tym konkretnym przypadku, można powiedzieć, że prawie 50 na 50 proc.  podzielimy się kosztami inwestycji z Ministerstwem Sportu - tłumaczy Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Ministerstwo przekaże na ten cel 2,5 mln złotych. Formalnie pieniądze zostały przyznane dla Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego jednak z hali będą korzystać również uczniowie I LO oraz mieszkańcy miasta. Będą w niej także rozgrywane zawody piłki siatkowej, koszykowej i ręcznej.

Łącznie na budowę hali sportowej powiat pozyskał już 6 mln złotych. Pozostałe potrzebne 7,2 mln zł dołoży powiat pilski. Za 13,2 mln złotych powstać ma w tym miejscu pełnowymiarowa hala sportowa z zapleczem socjalnym i parkingami. Budowa hali powinna ruszyć jeszcze w tym roku.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group