Mecz o wszystko Polonii Piła

06.07.2019   Autor: Redakcja
364---42
W niedzielę pierwszy z serii trzech meczów o wszystko dla Polonii Piła. Zgodnie z zapowiedziami płynącymi od miesięcy z klubu, cel na ten sezon jest jeden – awans do play-offów. Żeby tak się stało, pilanie muszą koniecznie pokonać drużynę Kolejarza Opole.

Pomimo wielu problemów, z którymi w ostatnich tygodniach borykał się klub, Polonia nadal ma realne szanse na awans do najlepszej czwórki ligi. Nie przeszkodziły w tym ani kontrowersyjny walkower w meczu z PSŻ-em Poznań, ani porażka na własnym torze z Polonią Bydgoszcz. Pilanie o ostatnie premiowane awansem do czwórki rywalizują z Wilkami Krosno. Na tę chwilę Polonia traci do rywali z Podkarpacia jeden punkt, ale pojechała jeden mecz mniej. Duet menadżerski Kaja-Kozdraś na potyczkę z Kolejarzem Opole przygotował jedną niespodziankę – w składzie znalazł się Rasmus Jensen, dla którego będzie to pierwszy start w pilskich barwach w tym sezonie. Duńczyk na początku rozgrywek nie miał mechanika do startów w Polsce, a później miał poróżnić się z pilskimi działaczami. Wszystkie niejasności udało się jednak wyjaśnić i Jensen pojedzie w barwach Polonii pierwszy raz od 2015 roku.
W Opolu pilanie ponieśli wysoką, bo dwudziestopunktową porażkę. O bonus będzie bardzo trudno, ale jeżeli klub z Grodu Staszica marzy o play-offach, zwycięstwo jest obowiązkowe. O to będzie jednak trudno, chociażby dlatego, że w barwach opolan pojadą starzy, dobrzy znajomi. Mowa tutaj o Michale Szczepaniaku i Bjarne Pedersenie, którzy w tym sezonie stanowią o sile Kolejarza. Wprawdzie opolanie odjechali do tej pory tylko 7 meczów (Polonia 9), to 12 punktów i trzecie miejsce w tabeli mówi samo za siebie. W przypadku Kolejarza tylko katastrofa pozbawiłaby tę drużynę awansu do najlepszej czwórki drugiej ligi.

Składy na niedzielę:

Euro Finnance Polonia Piła


9 Andreas Lyager
10 Karol Baran
11 Oskar Bober
12 Rasmus Jensen
13 Tomas H. Jonasson
14 Nikodem Bartoch
15 Piotr Gryszpiński


OK Bedmet Kolejarz Opole
 

1. Kevin Woelbert
2. Hubert Łęgowik
3. Michał Szczepaniak
4. brak zawodnika
5. Bjarne Pedersen
6. Patryk Wojdyło
7. Damian Lotarski

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group