W dawnym internacie są 24 mieszkania. Trzy jeszcze czekają na lokatorów

04.07.2019   Autor: Redakcja
529---295
Klucze do swojego "M" otrzymały rodziny z Trzcianki. Oddano do użytku 24 mieszkania w wyremontowanym dawnym internacie przy ul. Mickiewicza 31. To już dziewiąty budynek Trzcianeckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego.

Na nowych lokatorów czekały 24 mieszkania jedno, dwu i trzy pokojowe o powierzchni od 31,72 m2 do 78,89 m2. Lokale są gotowe do zamieszkania od zaraz. Lokatorzy mają do dyspozycji też obszerne piwnice, dwie wózkarnie i suszarnię.

Każdy lokal wyposażony został w kuchenkę elektryczną, zlewozmywak, a w toalecie w prysznic, umywalkę i piec gazowy. Ściany zostały pomalowane i wyłożone w kuchni kafelkami, a podłogi panelami. Wejścia do klatek zabezpieczają domofony, a do mieszkań wzmocnione drzwi wejściowe. Z myślą o najmłodszych mieszkańcach powstał niewielki plac zabaw, natomiast wśród zielonych nasadzeń ustawiono wygodne ławki. Wykonawcą remontu budynku byłego internatu była trzcianecka firma MARBUD Marcina Wańkiewicza, która w ciągu 15 miesięcy dokonała całkowitej przebudowy.
Wartość inwestycji wyniosła prawie 5 mln zł i pochodziła ze środków gminy Trzcianka, TTBS oraz z zaciągniętego w Krajowym Funduszu Mieszkaniowym kredycie.

Czynsz w nowo oddanym budynku będzie wynosił 13,14 zł za 1m2.

W oddanym we wtorek budynku pozostały jeszcze tylko trzy wolne lokale. Zainteresowani mogą się zgłaszać do TTBS przy ul. Żeromskiego 13 w Trzciance.

fot. i opr. Iwona Moraczyńska-Lilleeng, Urząd Miasta w Trzciance

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group