Najlepsze budżety w Wielkopolsce mają Chodzież i Złotów!

18.06.2019   Autor: Jakub Sierakowski
222---132
Złotów z jedną z najlepszych kondycji finansowych w województwie. Specjalny raport w tej sprawie przygotowała Regionalna Izba Obrachunkowa w Poznaniu, która oceniała finanse miasta za poprzedni rok.

- To jest dla nas interesujące zestawienie. Opiera się na danych, które każda z samorządowych jednostek dostarcza do Regionalnych Izb Obrachunkowych, gdzie widoczne są wszystkie składowe budujące te finanse: dochody ogółem, wydatki ogółem. Najważniejsze są jednak te, które wypracowujemy sobie sami jako gmina, które wynikają z naszych podatków, z podatków od nieruchomości. Im więcej gruntów jest zabudowanych, im więcej jest gruntów na których prowadzi się działalność gospodarczą, tym ten poziom dochodów jest wyższy - tłumaczy Adam Pulit, burmistrz Złotowa.
Ogółem badaniem objęto 257 jednostek samorządowych, w tym między innymi powiaty, gminy wiejskie i gminy miejskie jak choćby Złotów. Miasto zajęło w tej kategorii trzecie miejsce. Wśród kryteriów, które brano pod uwagę było 8 aspektów, w tym m.in. : udział dochodów własnych w ogólnych dochodach, udział inwestycji, czy środków pozyskanych z Unii Europejskiej.

RiO uznało, że najlepszą kondycję finansową w województwie spośród gmin miejskich ma Puszczykowo, drugie miejsce zajęła Chodzież.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group