Dlaczego Edyta Górniak odmówiła występu w Czarnkowie?

10.06.2019   Autor: Magdalena Lach
1128---

Edyta Górniak miała być gwiazdą wieczoru podczas Dni Ziemi Czarnkowskiej. Miała, bo do koncertu nie doszło. Artystka na chwilę przed wyjściem na scenę zdecydowała się odwołać występ.
 

W sobotni wieczór na scenie amfiteatru w Czarnkowie wystąpić miała znana polska wokalistka – Edyta Górniak. Jej koncert zapowiadano jako jedną z głównych atrakcji Dni Ziemi Czarnkowskiej. Gdy artystka dojechała na miejsce... odmówiła wyjścia na scenę.


Zdaniem artystki i jej ekipy, organizatorzy nie dopełnili zasad bezpieczeństwa. Organizatorzy koncertu widzą to inaczej.
 

- Podjechali pod amfiteatr, Edyta wyszła z samochodu, obejrzała scenę, wróciła i praktycznie decyzja była podjęta - opowiada Jan Pertek, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Czarnkowie.


 

O odwołaniu koncertu ekipa Edyty Górniak poinformowała na krótko przed występem. Artystka opublikowała również oficjalne oświadczenie na swoim profilu na Facebooku, w którym podała powody decyzji.
 

- Ze względu na brak przygotowania pod kątem przepisów BHP dla imprez masowych, dzisiejszy koncert (…) zostaje odwołany. Przygotowanie do tego koncertu według ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych nie spełniło żadnego z wymogów regulaminu BHP - czytamy na FB Edyty Górniak.
 

Z nieoficjalnych informacji wiadomo, że chodziło m. in. o brak wyznaczonej drogi ewakuacyjnej dla widzów i pogotowia ratunkowego. Organizatorzy tłumaczą, że uzyskali wszystkie zgody wymagane do zorganizowania imprezy masowej oraz zapewniają, że dołożyli wszelkich starań, by koncert był bezpieczny. Dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Czarnkowie nie podpisał bezpośredniej umowy z artystką, ale z agencją artystyczną z Konina.
 

- Mieli okazję sprawdzić przestrzeń, w której się znajdują, w której mają grać i wtedy wnosić jakieś uwagi, ewentualnie nie podpisywać tej umowy - dodaje Jan Pertek, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Czarnkowie.

Przedstawiciele agencji widzieli miejsce koncertu. Ich zdaniem zabezpieczenie koncertu spoczywało po stronie organizatora.

- Z naszej strony w stosunku do Edyty Górniak wywiązaliśmy się ze wszystkiego, co mieliśmy w umowie, czyli z techniki, całego zaplecza technicznego, z zaplecza socjalnego typu garderoba. O bezpieczeństwo całej imprezy miało zadbać MCK - tłumaczy Patrycja Piątkowska, właścicielka agencji artystycznej Fun Party z Konina.

Dni Ziemi Czarnkowskiej organizowane są od wielu lat, ale taka sytuacja miała miejsce po raz pierwszy.
 

- Występowały u nas inne gwiazdy i nigdy szanowni państwo zapewniam jako miasto, jako organizatorzy, nie mieliśmy problemów, jeżeli chodzi o występujących artystów - komentuje Andrzej Tadla, burmistrz Czarnkowa.

Do tej pory na czarnkowskiej scenie wystąpił m.in. Lady Pank, Kult, Dżem, Kamil Bednarek czy zespół Mazowsze. I nigdy nikt nie miał zastrzeżeń do organizacji. Także i teraz, w niedzielę, dzień po planowanym koncercie Edyty Górniak wystąpiła w Czarnkowie Sarsa. Artystka nie miała zastrzeżeń do organizacji występu.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group