„Przekonać nieprzekonanych. +15 dla biznesu i rzemiosła”

11.05.2019   Autor: Redakcja

„Przekonać nieprzekonanych. +15 dla biznesu i rzemiosła”. Pod taką nazwą odbyła się konferencja zorganizowana przez Izbę Gospodarczą Północnej Wielkopolski. Głównym tematem spotkania była rola osób niepełnoletnich na współczesnym rynku pracy.

- Spotkaliśmy się tutaj ze wszystkimi instytucjami, które pomagają w organizacji pracy osób młodocianych w wieku 15 lat i starszych. Spotkaliśmy się z przedsiębiorcami, którzy już dzisiaj zatrudniają osoby młodociane, albo analizują, czy warto zatrudniać takie osoby - mówi Grzegorz Marciniak, prezes Izby Gospodarczej Północnej Wielkopolski.

Na to pytanie starali się odpowiedzieć także pozostali uczestnicy konferencji, czyli m.in. pilski InwestPark, przedstawiciele hufców pracy, przedsiębiorcy, czy Cech Rzemiosł Różnych ze Złotowa. Rozmawiano o sposobach na zwiększenie poziomu zatrudnienia wśród uczniów szkół zawodowych, dualnym systemie kształcenia, a także roli praktyk zawodowych w budowaniu kariery. A już 30 maja w InwestParku odbędą się Targi Pracy Młodych, na których przedsiębiorcy będą mogli zareklamować się przed nastoletnimi pracownikami.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group