Powrót zimy w majówkę?

29.04.2019   Autor: Adam Pelczyk
---

Wielkimi krokami zbliżamy się do długiego weekendu majowego. Jest to czas odpoczynku, który spędzamy przeważnie na świeżym powietrzu. Oczekiwalibyśmy zatem jak najlepszej pogody, która nie przeszkadzałaby grillowaniu czy długim spacerom. Jak sytuacja przedstawiać się będzie w tym roku?

Początek majówki nie zapowiada się jeszcze najgorzej. W środę w większości miejsc spodziewamy się na ogół dobrej aury. Przelotny deszcz możliwy jest po południu, w części zachodniej regionu. Tego dnia powinniśmy zobaczyć na termometrach wartości około 17 stopni. Wiatr powieje umiarkowanie a ciśnienie zacznie spadać.

Czwartek może przynieść różną pogodę. Na północy mogą pojawiać się już opady i większe zachmurzenie a co za tym idzie, temperatura będzie niższa. Im dalej na południe, tym większe prawdopodobieństwo przyjemniejszej i cieplejszej aury. W pogodnych miejscach słupki rtęci ponownie wzrosną w okolice 17. kreski.

Na czwartku kończą się stosunkowo dobre informacje, które mamy Państwu do przekazania. W piątek stery pogodowe przejmie niż bałtycki, który przyniesie opady a także ściągnie chłodniejsze powietrze z północy. Temperatura maksymalna nie przekroczy 12-13 stopni.

Jeszcze większe załamanie czeka nas w sobotę oraz w niedzielę. Nad Skandynawią obecne będą niże natomiast nad Północnym Atlantykiem dojdzie do rozbudowy a następnie przemieszczania na południe układu wyżowego. Taki rozkład sprawi, że będzie płynąć do nas powietrze arktyczne. Na skutek zwiększenia pionowego gradientu termicznego, dojdzie do wzrostu chwiejności troposfery a to zaowocuje rozwojem konwekcji. Mogą występować opady deszczu, krupy śnieżnej, drobnego gradu a lokalnie także deszczu ze śniegiem. Niewykluczone również pojedyncze wyładowania atmosferyczne. Temperatura będzie zależna od zachmurzenia i opadów. Podczas nich może nie przekraczać 10 stopni.

Bardzo zimne zapowiadają się również noce. W godzinach wieczornych zacznie się rozpogadzać a to przyczyni się do szybkiego wypromieniowania resztek ciepła. W sobotni oraz w niedzielny poranek pojawią się przymrozki i to nie tylko przy gruncie, ale także na standardowej wysokości dwóch metrów.

Przypominamy Państwu, że najnowszą prognozę pogody możecie codziennie sprawdzać w zakładce “Sprawdź aktualną pogodę” na portalu asta24. Dodatkowo, zachęcamy do wysyłania wiosennych zdjęć na adres: a.pelczyk@tvasta.pl lub stosując znacznik @skylighter24 w serwisie społecznościowym Instagram.

Przeczytaj więcej o: pogoda, burze, deszcz, słońce, zima, wiosna, majowka, długi weekend,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group